دات نت نیوک
Menu

نمایش خبر

آلن جفی(Allan Jaffee)

آلن جفی(Allan Jaffee)

آلن جفی (متولد آبراهام جفی، 13 مارچ 1921) کاریکاتوریست آمریکایی است. آثار وی در مجله طنز مد (Mad) از جمله طرح مارک تجاری، مد فولد این (Mad Fold-in) قابل توجه بوده است. جی 65 سال با این مجله همکاری مداوم داشته و طولانی مدت ترین همکاری با آنها بوده است. نسخه ی مد از آگوست 2019، فولد این قدیمی یا آثار جدید جانی سمپسون را منتشر نمود. جفی رسما در سن 99 سالگی با نسخه ژوئن 2020 بازنشسته شد که قدردانی از زحمات او بود. در نیم قرن بین آپریل 1964 تا آپریل 2013، تنها یک نسخه از مد بود که بدون آثار جفی منتشر شد. در مصاحبه سال 2010، جفی گفته بود : آدم های جدی هم سن من مرده اند.

در سال 2008، جفی، جایزه روبن را با عنوان کاریکاتوریست سال دریافت نمود. کاریکاتوریست نیویورکر، آرنولد روث گفته که: آل جفی یکی از بزرگترین کاریکاتوریست های زمان ماست. خالق بادام زمینی ها، چارلز شولتز درباره جفی گفته: آل می تونست برای هر چیزی کاریکاتور بکشد.

جفی با حفظ شغل از 1942 تا 2020، رکورد جهانی گینس را برای طولانی مدت ترین شاغل هنرمند کار کمدی ثبت کرد.

جفی اولین باری که در سال 1955 در مد ظاهر شد، در نسخه بعدی، فرمت خود را داستان مصور به مجله تغییر داد. وقتی ویراستار مجله هاروی کورتزمن در سه نسخه بعدی اختلاف پیدا کرد، جفی با کورتزمن رفت. جفی با کورتزمن در دو نسخه اول پست مد، ترامپ و خالق هامبوگ همکاری کرد. در 2008، چاپ مجدد کامل اولین نسخه هامبوگ تحت عنوان گرافیک فانتزی (Fantagraphics) در مجموعه دو جلد منتشر شد. این مجموعه حاوی تصویر جلد جدید سفارش داده شده به جفی و مصاحبه مشترک جفی و آرنولد روث بود.

بعد از اینکه هامبوگ در سال 1958تعطیل شد، جفی آثار منتشر نشده خود را به مد داد و او آثارش را خرید. جفی می گوید: بیل جاینز، ترامپ و هامبوگ را نابود کرد. او من را به دفتر کار خود دعوت کرد کنار من روی مبل نشست و نسخه های مجلات رو ورق زد و گفت کدام کار تو است؟ وقتی کارهایم را دید من را استخدام کرد.

تا سال 2019، جفی همکاری با فولد این برای مد را ادامه داد و نیز کارهای هنری هم برای مقالات انجام داد. آخرین نسخه اصلی فولد این در ژوئن 2019، کاری بود که اساسا از ژوئن 2013 بخاطر حساسیتش درباره خشونت با اسلحه رد شده بود. از آگوست 2019، مد فولد این قدیمی یا آثار جانی سمپسون را منتشر نمود. در دسامبر 2019، اثر اصلی آل، در این مجله برای آخرین بار منتشر شد. آثار قدیمی ترین همکار ثابت مد، در 500 اثر  در 550 نسخه اول مجله منتشر شد که مجموعه بی نظیری بود. او گفته که "من برای مجله ای کار می کنم که مختص جوانان است و به خاطر آنها ادامه دادم، احساس خوشبختی می کنم.... از این کلیشه قدیمی استفاده می کنم که من مثل اسب مسابقه پیرم. وقتی اسب های دیگر در حال دویدن هستند، من هم می خواهم بدوم."

در آگوست 2008، جفی مصاحبه ای با NY1 در مورد کارش انجام داد. "تعجب می کنم که هنوز در سطح نسبتا مطلوبی فعالیت می کنم. چون روزهای تاریک زیادی وجود داشته اما تو باید خودت را از نو بسازی. باید بلند شوی و دوباره حرکت کنی."

 

گری واترز (Gary Waters) – انگلستان

گری واتر تصویرگر، عکاس و نقاش است.

متولد والز است و در دانشکده هنر برمینگهام انگلستان تحصیل نموده است.

او مدرک کارشناسی ارشد خود را در دانشکده معتبر سلطنتی هنر گرفت و در آنجا جوایز اگیلوی، بنسون و ماتر را برای عکاسی دریافت نمود.

مشتریان گری، انتشارات موسیقی از قبیل جاز نیوز و مودم درامر تا کارت تبریک های هالمارک و هیئت گردشگری فرانسه بوده اند.

نقاشی های او در نمایشگاه های انفرادی او در اروپا در ونیز، لندن، نایس، و تولوس به نمایش درآمده است.

آثار وی در مجموعه های عمومی، خصوصی و شرکت های حقوقی از جمله موزه کلولند، رنک، دانشگاه لیدز و کتاب های پنگوئن به نمایش درآمده است.

او همچنین در دانشکده های هنر آمریکا، فرانسه و انگلستان تدریس نموده است. در سال 1991، انگلستان را ترک نمود تا در دهکده ی کوچکی در جنوب غربی فرانسه زندگی کند و در آنجا به کار و زندگی متفاوتش ادامه می دهد از جمله دوچرخه سواری در کوهستان و شنا در دریاچه.

 

تلال نایر(Talal Nayer) – تونس

من کاریکاتوریست، نقاش کمیک و هنرمند تصویرگر هستم.

اخیرا بعنوان کاریکاتوریست تحریریه با کاریکاتور (هلند)، روزنامه جازیت سعودی (عربستان سعودی) و تصویرگر برای العربیه الجدید (انگلستان) کار می کنم.

 

تاوان چونترا (Tawan Chuntra) – تایلند

من فارغ التحصیل دانشکده معماری هستم و کارم را بعنوان آرشیتکت، تصویرگر و کاریکاتوریست از سال 1990 شروع کردم. در مسابقات ملی و بین المللی شرکت کرده ام و جوایزی دریافت نموده ام. طراحی های من در اینترنت، کتاب، مجلات، و غیره منتشر شده است. آثارم در کشورهایی مانند ژاپن، ترکیه، ایتالیا و غیره به نمایش درآمده است.

  • Gallery
  • Comments
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید
Print
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

انتخابگر پوسته

دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی